چطور خودرو دست دوم خرید و فروش کنیم تا متضرر نشویم

خرید و فروش خودرو دست دوم و روش مقابله با کلاهبرداری از زبان زخم خورده ها

آخرین بروز رسانی در ۳ مهر ۱۴۰۰

خرید و فروش خودرو دست دوم چگونه انجام می شود؟ چی کار کنیم در خرید و فروش خودرو دست دوم و یا صفر ضرر نکنیم؟ خرید و فروش خودرو دست دوم گزینه است که با شرایط فعلی بازار ایران بیشتر باب شده. معمولا نرخ فروش خودرو های کارکرده به نسبت ماشین های صفر کیلومتر بیشتر است. دلیل اصلی این امر قیمت به صرفه تر این اتومبیل هاست. اما باید در نظر گرفت که توجه نکردن به فوت و فن خرید ماشین دست دوم در معاملات خرید و فروش خودرو به مراتب می تواند هزینه ی بیشتری به نسبت خودرو های صفر بر خریدارن تحمیل کند. در این مقاله از بیکارنه نکات مهم در خرید خودرو صفر و دست دوم را به شما  آموزش میدیم که برخی از آن‌ها را از زبان خریداران خودرو دست دوم و موارد واقعی کلاهبرداری ماشین به دست آورده ایم.

خرید و فروش خودرو دست دوم  چگونه انجام می شود؟

چی کار کنیم در خرید و فروش خودرو دست دوم و یا صفر ضرر نکنیم؟ خرید فروش خودرو نکات ریز زیادی دارد که هیچ فروشنده ای به شما نمی گوید. فروش خودرو دست دوم در بسیاری از موارد به ضرر و هزینه های تعمیری بعدی منجر شده و اکثر رانندگان از ماشین های خریداری شده خود رضایت ندارد! در این مقاله نکاتی را درباره خرید و فروش خودرو دست دوم آموزش میدم که برخی از آن‌ها را از زبان زخم خورده ها و موارد واقعی کلاهبرداری ماشین بیان می شود.

 

کدام خودرو دست دوم بهتر است؟ چطور تشخیص بدیم؟

برای اینکه این مقاله را بنویسم ابتدا در دیوار یک آگهی ثبت کردم و نوشتم کسانی که فوت و فن های این کار را بلد هستند یا اتفاقی برای خودشان افتاده و که تجربه شده برایاشان برای من بفرستند تا در این مقاله استفاده کنم.

بنابراین تعدادی از دوستان لطف کردند و نکات حقوقی و فنی و تجربیات شخصی خودشان را گفتند و من هم آن‌ها را در ادامه همین مقاله قرار دادم تا تو هم بتوانی از آنها استفاده کنی و از خرید و فروش های افرادی که ضرر کرده اند عبرت بگیری و راهنمایی باشد برای افزایش تجربه در خرید و فروش ماشین آن هم از نوع کارکرده.

راهنمای خرید خودرو دست دوم و نکات مهم آن

فکر میکنم همه ما با این حرف موافق باشیم که علت تمام اتفاقاتی که در هنگام خرید و فروش خودرو مخصوصا از نوع دست دوم آن می افتد به دلیل عدم آگاهی ما نسبت به روش صحیح کارشناسی خودرو است. البته بخشی هم مربوط به اعتماد بیجای ما به طرف مقابل است و اینکه اکثرا دلی ماشین خرید میکنیم یعنی یک ماشین اگر به دلمان نشست همان را میخریم و آنچنان که باید آن را بررسی نمیکنیم.

من مطالبی که این عزیزان فرستادن را دسته بندی کردم و در ادامه به هر کدام اشاره میکنم علاوه بر آن نکاتی را هم خودم اضافه کردم که امیدوارم مفید باشد. در انتهای مقاله هم میتوانی اصل پیام هایی که دوستان لطف کردن فرستادن را مشاهده کنی و عمق فاجعه را بیشتر درک کنی!

یاد بگیر مثله یک حرفه ای ماشین بخری و بررسیش کنی

آگاهی نسبت به نقاط ضعف و قوت هر خودرو قبل خرید

اگر قبل از بازدید خودرو نسبت به نقاط ضعف آن خودرو آگاهی پیدا کنیم موقع بازدید دقیقا می دانیم باید دنبال چه علائمی باشیم و آن قسمت هایی که آن خودرو در آن ضعف دارد را با دقت بیشتری بررسی میکنیم. به عنوان مثال خودرو ۴۰۵ معروف به این است که در سرسیلندر ضعف دارد و خیلی زود واشر سر سیلندر می سوزاند در نتیجه این قسمت را بیشتر چک می کنیم تا مطمئن شویم آن خودرو در این قسمت مشکلی نداشته باشد.

بخوانید:  10 دسته ابزار که هر فنی کار باید همراه داشته باشه

کدام خودرو دست دوم خوش فروش تر است؟

ماشین کم خرج چی بخرم؟ بعضی خودروها هستند که در بازار خیلی راحت تر خرید و فروش می شوند و به اصطلاح خوش معامله هستند مثلا ۲۰۶. اگر زیاد ماشین عوض میکنید و نمیخواهید مدت ها منتظر بمانید تا آن را بفروشید پس باید بروید سراغ خوش معامله های بازار. هم نوع خودرو و هم رنگ آن تعیین کننده خوش معامله بودن آن است که با کمی پرس و جو می توانید متوجه شوید.

 

راهنمای خرید و فروش خودرو دست دوم

ماشینم به خرج افتاده بفروشمش!؟

بعضی افراد هنگامی که ماشینشان به خرج می افتد اقدام به فروش آن می کنند تا خرج ها به گردن نفر بعدی بیافتد پس باید موقع بازدید قسمت فنی مانند موتور، گیربکس و جلوبندی آن را به دقت بررسی کنیم تا گیر یک ماشین بد و پر خرج نیافتیم.

ماشینم اتاقش ماله خودش نبود!

این روزها ترفندهای زیادی زده می شود تا خودرو سالم و بی عیب نقص بنظر برسد و در نتیجه قیمت آن افتد نکند بنابراین هنگام بازدید خودرو حتما شماره موتور و شماره شاسی حک شده روی بدنه و پلاکت سریال آن را با مدارک خودرو تطابق بدهید چون اگر مطابقت نداشته باشد تعویض پلاک نخواهد شد. در این زمینه مواردی که میتواند اتفاق بیافتد این است که موتور ماله تعویض شده باشد اتاق تعویض شده باشد یا اتاق را برش طولی یا عرضی داده باشند که اگر قانونی این کار را نکرده باشند به مشکل خواهی خورد.

تا حد امکان وکالتی خودرو نخر!

نکات حقوقی خرید خودرو دست دوم: هنگام تعویض پلاک بعضی از فروشنده ها به دلایل مختلف یک وکالت تعویض پلاک و ثبت سند به تو میدهند که نباید قبول کنی چون ممکن است خودرو ایراد قانونی داشته باشد و تعویض پلاک نشود و فروشنده هم تمام پول را از تو گرفته باشد و مجبور شوی کلی دوندگی کنی.

برای خرید یا فروش خودرو به نزدیکترین دوستت هم اعتماد نکن! چون ممکن است او هم خبر نداشته باشد که ماشینش در چه وضعیتی است. یک نفر از دوستش ماشینی خریده بود و کارشناسی رنگ نکرده بود چون دوستش گفته بود ماشین بی رنگ است.

اما وقتی این بنده خدا ماشین را فروخت و طرفی که ماشین را خریده بود کارشناسی رنگ برد و ماشین رنگ دار از آب در آمد مجبور شد با کلی ضرر آن را بفروشد و میانه اش با دوستش نیز سر همین قضیه شکر آب شد!

اگه فروشنده قسطی ماشین خریده مراقب باش که در سند ماشین مهر رهن در کمپانی نباشد که اگر طرف قسط ماشین را پرداخت نکرد به مشکل نخوری یا اینکه قسط ماشین را به نام خودت کن و مبلغ بدهی آن را از فروشنده کم کن.

آموزش بعدی: آموزش کارشناسی خودرو

استعلام تخفیف بیمه

اگر روی تخفیف بیمه شخص ثالث حساب کردی حتما از بیمه استعلام بگیر چون این روزها اگر کسی تصادف کند و از بیمه اش استفاده کند کوپن از بیمه کنده نمی شود و ممکن است روی بیمه تخفیف نوشته شده باشد اما در اصل صفر باشد. اگر فروشنده گفت سند به نام خودم نیست.

یا با صاحب سند صحبت کن تا متوجه شوی که میاید سند بزند یا به دلیل طلبکار بودن از فروشنده خودرو حاضر به این کار نمی شود. یک نفر خودرویی به همین شکل خریده بود و فروشنده مبلغی به صاحب سند بدهکار بود و حاضر نمی شد آن را پرداخت کند و این وسط خریدار با کلی دوندگی و خواهش التماس صاحب سند را مجاب کرد تا سند را به نام او کند.

بخوانید:  چطور از قابلیت‌های مولتی متر استفاده کنیم؟ | به همراه کار عملی با مولتی متر دیجیتال

قبل از قولنامه نوشتن کارشناسی رنگ و بدنه خودرو انجام بده!

تا خریدار به این بهانه از شمای فروشنده طلب خسارت فسخ قرارداد نکند. یا در قرارداد خسارت فسخ قرارداد ذکر نکنید چون بعضی خریداران به این بهانه فروشنده ها را سرکیسه می کنند.

 

نحوه معامله ماشین دست دوم بدون ضرر کردن

خودرو را پیش مکانیک بردم گفت مشکلی نداره اما…

سراغ هر مکانیک یا کارشناسی نرو چون ممکن است نتواند عیب آن را تشخیص دهد و بعدا دچار ضرر شوی. حتما از کارشناس رنگ مطمئن و مکانیک ماهر استفاده کن.

یکی از مهم ترین نکات خرید و فروش خودرو توجه به کیلومتر خودرو است!

اما ظاهر آن اینطور نیست و بنظر بیشتر از کیلومتر کار کرده است. بعضی افراد کیلومتر ماشین را دستکاری میکنند تا آن را کم کار جلوه دهند ولی باید به ظاهر و مخصوصا لاستیک ها توجه کنی اگر زیادی فرسوده باشد آن ماشین کم کار نیست. اگر لاستیک ها تقریبا صاف باشد آن ماشین حداقل ۹۰ هزار کیلومتر کارکرده است.

قبل از بازدید خودرو فیلم شرلوک هولمز ببین!

اگر این فیلم را دیده باشی حتما بعد از آن کمی سعی کرده ای که دقتت را افزایش دهی و به نکات ریز توجه کنی. هنگام بازدید خودرو به شدت این نکته سنجی و ریز بینی به کارت خواهد آمد و از کوچکترین نشانه ها در بدنه و موتور خودرو می توانی تشخیص دهی که قبلا اتفاقی برای آن افتاده یا خیر. البته این کار نیاز به تمرین و تجربه دارد

در معامله خودرو آدم شناسی یادبگیر!

برای خرید یا فروش یک خودرو آن هم با فرد غریبه باید به حرف های او توجه کنی به ظاهرش طرز صحبت کردنش زبان بدنش و… این کار هم با تمرین بدست خواهد آمد ولی همه ما با استفاده از غریزه کمی از این دانش را داریم فقط باید کاملا هوشیار شویم و به تمام نکات مشکوک توجه کنیم.

فیلم آموزش کارشناسی خودرو دست دوم

همیشه دزد از پلیس یک قدم جلوتره

خدا نکند گیر آدمی بیفتیم که قصد کلاهبرداری داشته باشد چون هر چقدر ترفند یاد داشته باشیم باز آن طرف یک فن جدید خواهد زد. بنابراین هیچ وقت خوشبینانه به معامله و طرف مقابل نگاه نکنیم و همیشه هوشیار باشیم و بدبینانه به موضوع خرید و فروش خودرو نگاه کنیم در غیر این صورت دچار مشکل خواهیم شد.

پیام هایی که مردم فرستادن در رابطه با کلاهبرداری های اتفاق افتاده در خرید و فروش خودرو دست دوم

احمد:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

 

حسین ترابی:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

 

Arash:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

 

علیرضا راهوی زاد:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

 

سید علی:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

 

کاربر چت:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

 

کاربر دیوار:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

 

کاربر چت:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

کاربر چت:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

 

 

راهنمای جامع خرید یا فروش خودرو کارکرده

 

رادمنش:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

 

ضیائی:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

asiiii:

روش های مقابله با کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان زخم خورده ها

سلام در مورد کلاهبرداری های انجام شده من 2 مورد ب چشم. خودم دیدم شاید براتون جالب باشه. اینکه فردی آگهی فروش ماشین میده ساعت 12 روز پنج شنبه خریدار میره ماشینو می بینه پسند میکنه به فروشنده میگه شماره حساب بده برم چک بانکی بگیرم بیام تا بر می گرده میشه ساعت 1 دقیقا زمانی که بانک ها تعطیل میشن و فروشنده متاسفانه اعتماد میکنه ماشین را با کلیه مدارک و سوویچ یدک میده خریدار سلام ممنون از پیامتون

 

محمد امیری:

روش های خرید و فروش بدون دردسر خودرو دست دوم

 

محسن حسینی:

راهنمای خرید و فروش خودرو دست دوم از زبان کسانی که تجربیاتی دارند

 

نکات معامله امن خودرو در خرید و فروش خودرو دست دوم چیست؟

قبل از خرید حتماً ۵ الی ۱۰ دقیقه با ماشین رانندگی کنید. گزینه ها و تعاریف جذاب خودرو از یک سو ، راحتی شما هنگام رانندگی از سوی دیگر. به یاد داشته باشید آنچه برای شما در هنگام رانندگی مهم است لزوماً برای دیگری اهمیت ندارد. دید ناکافی در اطراف خودرو ممکن است باعث شود تمام مزایا و گزینه های آن را از دست بدهید.

شاید شما قد بلندی داشته باشید و ارتفاع کم اتاق ماشین هنگام رانندگی برای شما خسته کننده باشد. ده ها فاکتور دیگر وجود دارد که می تواند باعث شود در هنگام رانندگی احساس ناراحتی کنید و از آن خسته شوید ، بنابراین همیشه قبل از خرید ماشین ، حتماً چند دقیقه با آن رانندگی کنید و ببینید آیا از رانندگی با آن لذت می برید یا خیر. به !

 1. به دهن فروشنده توجه نکنید! فروشنده ها به هیچ وجه نمی خواهد معامله خود را کنار بگذارند. سعی می کنند به هر قیمتی که شده خودرو را به شما بفروشند. باید خودتان را برای معامله امن آماده کنید.
 2. کمی اطلاعات از مشخصات فنی خودرو به دست آورید.
 3. فن بیان قوی داشته باشید و اجازه ندهید به راحتی خام حرف های فروشنده شوید.
 4. سریع تسلیم امکانات و آپشن های مثبت ماشین نباشید!
 5. مطمئن باشید قیمت پایین همیشه نشانگر یک مشکل در خودرو است.
 6. به اینکه طرف برای نیاز مالی اقدام به فروش خودرو کرده و ماشین سالم هست توجه نکنید چرا که یک دروغ محض است!
 7. فوت و فن خرید و فروش خودرو را فرا بگیرد، یا از یک فرد باسابقه کمک بگیرید.
 8. هیچ وجه بدون لمس خودرو اقدام به خرید ماشین نکنید.
بخوانید:  چطور در کار فنی حرفه‌ای شویم و با سرعت بیشتر کار را تمام کنیم؟

ماشین فروشی دست دوم در کشور تا دلتان بخواد موجوده، اما کدام مناسب است؟ مسلما خودتان با معلومات و اطلاعاتی که در زمینه خودرو به دست می آورید می تواند به این سوال مهم پاسخ دهید.

 • از فروشنده پر حرف فرار کنید.
 • از دلایل منطقی پیروی کنید.
 • حرف فروشنده را در معامله خودرو درک کنید همین طوری تایید نکنید!

چطور  از کلاهبرداری فروش خودرو تصادفی جلوگیری کنم؟

کلاهبرداری خرید خودرو صفر و دست دوم و همچنین کلاهبرداری وکالت ماشین به دلیل سود بالای این زمینه بسیار بالاست و تنها یک کارشناسی خوب و اطلاعات جامع درباره قطعات اصلی خودرو، رنگ ماشین و شکل ظاهری خودرو می تواند شما را از دست کلاه برداری های بازار خوردو حفظ کند.

نحوه قیمت گذاری خودرو کارکرده چگونه است؟

قیمت گذاری خودرو کارکرده کمی سخت است و اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، چه خریدار خودرو باشید و چه فروشنده خودرو قطعا ضرر خواهید کرد.

بعد از خرید ماشین دست دوم چه کنیم؟

چک کردن و سرویس کلی ماشین از مهم ترین کار هایی است که باید بعد خرید خودرو مورد توجه قرار بگیرد.

چطور و چرا باید خودم کارشناسی خودرو یاد بگیرم؟

همان طور که در این پست راهنمای خرید خودرو دست دوم اشاره شد داشتن دانش فنی در خصوص کارشناسی خودرو علاوه بر جلوگیری از هزینه ای جانبی اضافی و حتی هزینه کارشناس خودرو  می تواند به شما در انتخاب و خرید درست خودرو با توجه به بودجه و نیازتان کمک زیادی کند. در کنار این همیشه می توانید بدون نیاز به کارشناس خودرو در هر معالمه ای حرف حسابی برای گفتن داشته باشید.

در خرید خودرو افراد یا معمولا حرفی برای گفتن ندارند و هر چی فروشنده بگه را قبول می کنند بدون اینکه به ضرر مالی و زمانی خود توجه کنند و دسته دم با اطلاعات قبلی وارد معامله شده و سرگرم حرف های فروشنده نمی شوند و خودشان اقدام به بررسی و کارشناسی خودرو می کنند .

اگر تمایل دارید در زمینه خرید و فروش خودرو دست دوم حرفه ای شوید و بتوانید به خودتان و دوستانی که قصد خرید خودرو دارند کمک کنید، می توانید در دوره غیر حضوری آموزش کارشناسی حرفه ای خودرو کارکرده شرکت کرده و با هزینه بسیار پایین تر از هزینه ای که به کارشناس خودرو پرداخت می کنید، خود کارشناس خودرو حرفه ای شوید.

 

دوره آموزش کارشناسی حرفه ای خودرو کارکرده به صورت غیر حضوری

 

کلام آخر

خرید و فروش خودرو کارکرده گزینه خوبی برای افرادی است که زیاد نمی خواهد هزینه گزاف برای خودرو بپردازند، شاید به دلیل مشکلات مالی و یا شاید برای استفاده کوتاه مدت. به سایت خرید و فروش خودرو نباید زیاد اعتماد کرد. باید در نظر بگیرید که خرید خودرو نیاز به کارشناسی دارد. تصادفات سنگین و یا سطحی از دید یک مشتری عادی مخفی است و هر کسی توانایی تشخیص این موارد را ندارد. لذا حتما باید قبل از خرید هر وسیله نقیله ای از جمله ماشین از یک کارشناس ماهر کمک بگیرید. گزینه دیگر هم استفاده از دوره های کارشناسی خودرو هست که می توانید با گذرانندن آن ها برای همیشه خود متخصص و کارشناس خودرو شوید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیازات ۵ / ۵. امتیازات ۵

امتیازی ثبت نشده اولین نفری باشید که به این مقاله آموزشی امتیاز می‌دهید

18 comments

 1. مهدی نیازی

  سلام نیازی هستم و میخام یه مقدار تجربه که تو این بازار دارم رو با دوستان به اشتراک بذارم و اونم اینکه حتما خودرو رو قبل خرید کارشناسی رنگ مورد اطمینان خودتون ببرید نه فروشنده. حتما کارشناس فنی هم ببرید با توجه به افزایش قیمت تعمیرات. سند و صاحب سند رو هم روئیت کنید و اگر بصورت وکالتی میخرید چک کنید که ماشین از لحاظ تعویض پلاک مشکلی نداشته باشه و تعویض پلاک بشه( شماره اتاق و شاسی و موتور مشکلی نداشته باشه)

  1. مهدی محمدی

   سلام آقای نیازی
   ممنون که تجربه تون رو اینجا گفتید
   موفق باشید

 2. سلام برج ۵امسال اول گرون شدن ماشین ۲۰۶ اتومات به مبلغ ۷۴ قولنامه کردم طرف کل پول کارت کشید معامله انجام شد فردا صبح زنگ زد ماشین فلان مقدا رنگ داره و من نگفتم ۱۰میلیون کم کنم که بنده قبول نکردم و خواستند ماشین پس بگیرم منم گرفتم تمام پولم دستگاه پز داشتن یک ۵۰تومان کشیدم الباقی از کارت دیکه تسویه کردم خوب وکالت داده بودم بهش که زمان برگشت ماشین ۳نفر بودن و منو حسابی درگیر پس گرفتم جعر بحث دعوا کردن منم یادم رفت از وکالت که داده بودم پس بگیرم ماشین همون شب از جلو منزل دزدیدند و بعد پیگیری کردم متوجه شدم کار همون خریدار هاست تمام آدرس داده بودن جعلی دروغ بود پولی که از حساب من خارج شده بود کارت کشیده بودم رفته بود به حساب یک زندانی که جرم قتل انجام داده بود و حکمش قصاص بود از حساب اونم به حساب چند نفر دیگر که چند تا شون اونها زندان بودن این از ماشین فروختن ما چشم بازار کور کردم

  1. مهدی محمدی

   سلام امیر عزیز
   ممنون از اینکه تجربه خودت رو با ما در میون گذاشتی
   امیدوارم ماشینت زودتر پیدا بشه

 3. سلام من خودم یک ماشین لیزیگ خریدم وقتی اقساطش تموم شد
  خانم صاحب اصلی ازش طلاق گرفته بود و باعث شد ماشینو توقیف کنه با اینکه من وکالت داشتم

  1. مهدی محمدی

   سلام عجب اتفاقی افتاده براتون
   یه جورایی پیش بینی نشده بوده و کاری نمیتونستید انجام بدید دیگه
   ممنون که پیام دادی اقای قادری

 4. حسین پور

  سلام
  ما یه ماشین چکی فروختیم
  اما هم ماشین رو دادیم و هم تعویض پلاک کردیم واسش
  اونم چک رو پاس نکرد
  در کل کارش همین بود ماشین چکی میخرید و نقدی میفروخت
  نباید تا گرفتن پول تعویض پلاک انجام بدی یا سند بزنی

  1. مهدی محمدی

   سلام آقای حسین پور
   بله متاسفانه کلاهبردار هم کم نیست تو بازار خرید و فروش خودرو
   مرسی از کامنتی که گذاشتی

 5. سلام .همسر من یه چند سالی در کنار شغل اصلیش خرید فروش ماشین هم میکرد و تو این مدت سر بعضی شون مشکلاتی هم پیش میومد ولی آخرین ماشین که برای استفاد خیلی دردسر ساز شد

  یک پراید وانت برای محل کارشون خریدن چند ماهی دستشون بود هر سری به بنگاه رفتن که سند بزنه بنگاه دار گفت صاحب سند مسافرته که به خاطر پارک ممنوع ماشین رفت پارکینگ و دوباره همسرم رفت که الان سند لازمه که بنگاهی یک کاغذ نوشته داده بود با این برو پارکینگ درست میشه

  و ماشین خارج شد و مشکلات شروع شد
  الان فقط ماشین صفر میخرن

  اونقدر فریبکاری زیاد هست که هرچی اطلاعات عمومی بیشتر بشه باز هم کمه

  1. مهدی محمدی

   سلام خانم اسلامی
   بله متاسفانه آدم سالم کم پیدا میشه تو بازار خرید و فروش خودرو دست دوم
   دیدگاه مفیدی گذاشتید ممنون

 6. سلام
  من مگان ۹۱ مشکی خیلی تمیز کمکار خریدم از کرج که بصورت وکالت فروش و تعویض پلاک ماشین رو معامله کردم و آوردم مشهد که پلاک رو عوض کنم متوجه شدم موتور تعویض شده و شماره موتور سند با شماره موتور حک شده یکی نیست

  1. مهدی محمدی

   سلام عجب اتفاق بدی برات افتاده
   امیدوارم حل شده باشه
   مرسی که تجربه ات رو با ما درمیون گذاشتی

 7. گول این صحبتهایی که تعویض پلاک کفایت میکنه و تنظیم سند در دفترخانه واجب نیست را خوردم. فقط تعویض پلاک رفتم. وقتی خواستم ماشینو بفروشم، خریدار از من سند قطعی خواست ولی من فقط برگه سبز را تهیه کرده بودم. به مالک اولیه بابت اومدن به محضر و تنظیم سند گفتم، ایشون قبول نکرد و ادعا کرد که من به ایشان بدهکارم و ۴ میلیون پول اضافه گرفت و سرانجام برای سند نویسی اومد محضر.
  حتما حتما مردم علاوه بر تعویض پلاک سند رسمی هم تنظیم کنند

  1. مهدی محمدی

   ممنون محمد عزیز از اینکه تجربه خودت را با بقیه در میون گذاشتی

 8. سلام آقای محمدی
  چند سال پیش من یک آردی گرفتم چون دفعه اولم بود و تجربه نداشتم نمیدونستم باید صاحب سند رو رویت کنم این یک اشتباه دومیش پول محضر رو کم نگه داشتم سومی هم ماشین خلافیش زیاد بود به هر حال ضرر کردم ولی تجربه شد

  1. مهدی محمدی

   سلام دوست عزیز
   ممنون که تجربه ای که خیلی برات گرون دراومده رو با ما به اشتراک گذاشتی

 9. خرید و فروش خودرو دست دوم هم میتونه سودآور باشه هم اگر مثله این دوستانی که تجربه خودشون رو گفتن میتونه ضرر و زیان بهمراه داشته باشه. البته اگر یکی دو بار ماشین خرید و فروش کنی دستت میاد که چکار کنی.
  ممنونم از این مطلب خوبی که درباره تجربه دیگران جمع آوری کردید خیلی مفید بود🙏

  1. مهدی محمدی

   خواهش میکنم پدرام عزیز لطف داری
   ممنونم که نظر خودت رو گفتی
   ولی ای کاش در مورد تجربه خودت در خرید و فروش ماشین توضیح میدادی تا همه استفاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود ویدیو بررسی 50 شغل پردرآمد

دنبال شغل پردرآمدی؟